Meist

Paljude asjade põhjus peitub meis endis, meie igapäevase eluga toimetulekus või siis mitte toimetulemises. Meie puhul sai määravaks diabeedi korral esinevate hüpodega toimetulek. Õigemini toimetuleku kvaliteet.

Kuni selle päevani 2013 aastal, mil hea sõber Liina mulle Soomest glükoosigeeli proovimiseks tõi, olid kõik mu käekotid ja taskud glükoositablettide puru täis, mis soojemate ilmadega muutusid ebameeldivalt kleepuvaks. Sama kippus juhtuma ka kommide ja šokolaadiga.
Pärast glükoosigeeli proovimist loobusin hüpo korral kommide ja glükoositablettide kasutamisest kahel põhjusel:

  • glükoosigeeli toime algus on ajaliselt oluliselt kiirem, mistõttu puudub vajadus liigsete süsivesikute manustamiseks (kehakaal!!!);
  • mugav pakend, mis ei leki ja ei kleebi.

Praegu hoian alati paar glükoosigeeli enda läheduses nii sportides, taksiga jalutades kui ka autoga sõites. Päris ausalt- ma ei taha enam meenutada neid aegu, kui üritasin paberkuiva suuga glükoositablette katki närida ja alla neelata…Geeli imed põske ja see hakkab kohe suu limaskestalt imenduma.
Kui ma tean, et mul on taskus kaks tuubi glükoosigeeli ehk “6 mmol veresuhkrut”,  annab see mulle  väljaspool kodu liikudes vajaliku enesekindluse.
Seega väga isiklik positiivne kogemus saigi tõukeks, miks otsustasime ise härjal sarvist haarata ja glükoosigeeli maaletoomisega tegelema hakata. Tasapisi on meie e-poodi lisandunud veel tooteid, mis on kõik kuidagimoodi diabeedi või veresuhkruga seotud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga