Mission™ testribad ketokehade ja glükoosi määramiseks uriinis, 100tk

16,00

Aegumine 08/2023

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

KETOKEHAD (KET): Ketoonid ehk ketokehad on orgaanilised happed, mis moodustuvad rasva lammutamisel maksas, kui glükoosi kasutamine energia saamiseks on häiritud insuliini puudulikkuse tõttu. Näiteks paastu ajal on organismi energiaallikaks salvestatud rasv ja sel perioodil sisaldab uriin sageli ketoone. Insuliinsõltuv diabeet (tüüp 1, noorukiea tüüp) võib põhjustada sarnase olukorra siis, kui olete ilma insuliinita. Insuliini defitsiidi korral ei suuda organism kasutada suhkruid energia tootmiseks. Tagajärjeks on happe mürgistus või ketoatsidoos, mis vajab viivitamatut ravi.

GLÜKOOS (GLU): Tervel inimesel tavaliselt puudub uriinis glükoos. Kui vere glükoositase tõuseb üle normi, hakkab glükoos uriiniga organismist väljuma. Seega on suhkur uriinis praktikas alati diabeedi märk.

Mission testribasid on lihtne kasutada:

 1. Võta hommikune uriinianalüüs puhtasse, kuiva nõusse.
 2. Võta purgist üks testiriba ja sule kohe purgikork. Ära puuduta testpadjakesi testriba otsas.
 3. Kasta testpadjakesed hetkeks (1-2 sekundiks) uriini sisse ja eemalda liigne uriin testriba vastu nõu äärt libistades/koputades. Alusta ajavõttu. Glükoosi tulemus on näha 30 sekundi möödumisel, ketokehade tulemus 40 sekundi möödumisel.
 4.  Võrrelge testpadjakeste värve purgi etiketil asuva värvikaardiga. Etiketilt jälgige ka lühimat reaktsiooniaega iga testi jaoks. Värvimuutused mis leiavad aset peale kahte minutit ei oma diagnostilist tähtsust.
 5. Visake kasutatud riba minema.Säilivusaja ületanud testiribad on kasutuskõlbmatud.
  Säilitage testribasid temperatuuril 15-30ºC.
  Ärge hoidke ribasid päikesevalguse käes ega eemaldage purgist kuivatusaine pakikest.
  Soojas, valges ja niiskes hoitud testribad ei pruugi näidata õiget tulemust.