Mitut ravimit päevas Sa võtad Terviseportaali andmetel? Aga tegelikult? Kui Sinu tegelik ravimimenüü ühtib Terviseportaalis kirjas olevaga, oled üks õnneseen.
Kui Sul aga juhtub olema juba 2 või enam kroonilist haigust (näiteks diabeet ja kõrgvererõhutõbi), siis hakkab igapäevaselt võetavaid ravimeid kogunema.
Lisanduvate eluaastatega kipub ka ravimeid juurde tulema. Siis veel ravimite vahetused kõrvaltoimete tõttu, koostoimete tõttu, ülitundlikkuse tõttu, toime vähenemise tõttu, reklaami tõttu… Mingil ajaperioodil võib Sinu Terviseportaalis üleval olla palju rohkem ravimeid kui Sa tegelikult võtad.
Ja kui siis peaksid mingi ootamatu terviseprobleemi tõttu kiirabi abi vajama, kes samuti soovib teada, milliseid ravimeid tegelikult igapäevaselt võtad, siis pead
A. koos parameedikutega üheskoos Terviseportaalist õiged ravimid välja selekteerima või
B. trotsid oma terviseprobleemi ja otsid oma ravimikarbid välja…
Kui Sa juhtud noor ja kobe olema, on selline “ravimianamneesi” kogumine täitsa ok. Eakate puhul see nii lihtne pole. Isegi eaka inimese nooremad pereliikmed (v.a. meditsiinilise haridusega) ei pruugi kõigi väljakirjutatud ravimite nimedes, veel vähem toimeainetes orienteeruda.
Saad teha enda ja oma lähedaste igapäevased raviskeemid lihtsalt ja arusaadavalt jälgitavaks, kui kasutad Schine Pill Box tabletikarpi ja kirjutad selle tagaküljel olevasse tabelisse oma igapäevaselt võetavate ravimite nimed (või toimeained) koos ravimi annusega ja võtmise ajaga. Täida seda tabelit hariliku pliiatsiga, et saaksid ravimite muutmisel eelmised nimetused lihtsalt kustutada. Usu mind, see väike asi aitab kriitilisetel hetkedel väga palju aega kokku hoida.