Millest mõtled Sina hüpo korral?

Minu ainuke mõte on, et kuidas  hüpoglükeemia korral suhkur võimalikult kiiresti uuesti üles saada

Tuleb aga välja, et nii palju, kui on diabeetikuid, on ka erinevaid arvamusi.
Tööl käivad diabeetikud ei saa endale pooletunnist hüpoglükeemiast toibumist sageli lubada. Samuti on kiirus oluline autoroolis olles. Kodus hüpotades on teinekord isegi tore endale mitu moosisaia külma piimaga lubada ja seda pikalt nautida.

Teine  oluline  faktor on kogus– kui palju pean ma midagi sööma, et parem hakkaks. Miks on see nii oluline diabeetiku jaoks? Aga sellepärast, et liigne süsivesikute söömine hüpode korral tähendab kiiret kehakaalu tõusu. Lisaks muutub diabeetiku käitumine hüpo korral- tänaseks tunnen end juba paremini ja tean, et <3 mmol veresuhkruga hakkan ma toidu vastu protesteerima. Seega üks väike ja kiire magusa shot on asi, mida ma selles olukorras vajan.

Otsisin  TAI NutriData andmebaasist  välja toiduained, mida diabeetikud väidetavalt eelistavad hüpo korral kasutada.

Hüpoglükeemia esmaabi
Glükoosigeel ja mesi on vaieldamatult oma koguse ja kiiruse osas parimad, lihtsalt üks kodust väljas ja teine kodus hüpotamiseks. Ülejäänute puhul kerkib üles küsimus nende kaasaskantavuse ja temperatuurikindluse osas.

Kas oled valmis glükoosigeeli proovima? Usu mind, pärast esimest kogemust hoiad Sa vähemalt ühe geeli oma taskus või kotis või autos. See on mõnusas pakendis kindlustunne – kiire ja tõhus.

 

1 Comment
  • Kairi

    14. mai 2019 at 21:49

    Geeliga on päris julge reisile minna. No ja kodus võib tõesti meega maiustada 🙂

Avalda arvamust