Minu igapäevane “sõjavarustus” :)

Hei!
Dexcom on Eestis! Nüüd tuleb kaks lehekülge hüüumärke, sest see on super uudis!

Tahtsin täna rääkida, millist sensorit ja milliseid äppe ma siiani olen kasutanud ja  miks ma hetkel ei plaani Dexcomile üle minna.

Olen pea 2 aastat kasutanud Libre1 sensorit koos transmitteriga. Algul Miaomiao 2-ga, nüüd juba 1,5 aastat Bubblega. Transmitteri panin sensorile külge eesmärgiga saada veresuhkru näidud nutikella. Ma olen ühes oma postituses ka maininud, et kasutan xDrip+ ja G-Watchi äppe. Ma usun, et on olemas veel kümneid äppe, mis kõik seda võimaldavad.

Kui suveni pidas Bubble ühe laadimisega kenasti 14 päeva vastu, siis täna, 19 kuud pärast selle kasutusele võttu, jääb 1-2 päeva puudu ehk Bubble lõpetab töö ja sellega koos ei jõua ka VS näidud kella. Kuna Libre 1 luger (vähemalt minu eksemplar) petab hullusti, võtsin kätte ja tegin endale konto Soome ning tõmbasin telefoni LibreLink äpi. Ehk siis need 2 viimast päeva, kui Bubble vaikib, vaatan suhkruid mobiilist. Tüütu, aga töötab. Ahjaa, kui ma õieti mäletan, siis Bubble lubatav tööaeg peakski olema 2 aastat. Uus Bubble versioon Bubble Mini aga hetkel xDrip äpiga ei tööta. Taas üks pusimist nõudev takistus, aga Facebooki erinevate rakenduste kasutajagruppidest saab väga palju kasulikku infot.

Miks mulle xDrip+ meeldib? Seda äppi saab kalibreerida ja põhimõtteliselt saab kellale pea samasugused tulemused nagu glükomeetriga sõrmeotsast. Peab muidugi meeles pidama, et mida kõrgemad on VS väärtused, seda suuremad võivad olla lahknevused. Alla 14 mmol puhul on näidud praktiliselt võrdsed.

Panen siia selle tõestuseks mõned pildid: xDrip+, glükomeeter ja LibreLink.

       

Miks ma hetkel veel Dexcomile üle ei lähe? Sest ma kaotaksin oma mugavuse lugeda veresuhkru näite kellalt. Kui Dexcomi äpid täienevad ja see funktsionaalsus lisandub, siis aga kohe 🙂 Õnneks on diabeetikud pagana nutikad ja küll nad teevad varsti mingi hea äpi valmis. Hoiame silmad lahti!

Kui sellest postitusest oli Sulle abi, siis olen täitsa happy! 🙂

1 Comment
  • Katrin

    25. okt. 2021 at 09:43

    Kes soovib teada, kuidas Dexcom One´i panna tööle koos xDrip+ äpiga ja sel moel ka näidud nutikella saada, peab tulema Facebooki Dexcom Eestis gruppi ja lugema Päärni selleteemalist postitust 🙂

Avalda arvamust